| Gender: | Male |
|---|---|
| Age: | 62 |
| Ethnicity: | European/Caucasian |
| Height: | 179 cm / 5'10" |
| Weight: | 109 kg |
| Hair: | Light brown |
| Eyes: | Hazel |
| Chest: | 107 cm / 42" |
|---|---|
| Waist: | 107 cm / 42" |
| Neck: | 41 cm / 16" |
| Inside leg: | 80 cm / 31" |
| Shoe size: | 11NZ/UK, 11.5US, 44-45EU |
| Arts: |
|
|---|---|
| Sports: |
|
| Feature Film | ||
|---|---|---|
| Mar 2026 | Umami, Townsfolk | Shot Productions Ltd |
| Dec 2025 | Umami, Townsfolk | Shot Productions Ltd |
| Dec 2025 | Umami, Townsfolk | Shot Productions Ltd |
| Dec 2025 | Umami, Townsfolk | Shot Productions Ltd |
| Dec 2025 | Umami, Townsfolk | Shot Productions Ltd |
| Dec 2025 | Umami, Townsfolk | Shot Productions Ltd |
| Nov 2025 | Umami, Townsfolk | Shot Productions Ltd |
| Nov 2025 | Umami, Townsfolk | Shot Productions Ltd |
| TV Series | ||
| Sep 2024 | Spartacus: House of Ashur, Arena Crowd | |