| Gender: | Male |
|---|---|
| Age: | 36 |
| Ethnicity: | European/Caucasian |
| Height: | 185 cm / 6' 1" |
| Weight: | 94 kg |
| Hair: | Brown |
| Eyes: | Brown |
| Chest: | 107 cm / 42" |
|---|---|
| Waist: | 87 cm / 34" |
| Neck: | 39 cm / 15" |
| Inside leg: | 44 cm / 17" |
| Shoe size: | 11.5NZ/UK, 12US, 45EU |
| Feature Film | ||
|---|---|---|
| Apr 2026 | Make A Splash, Oceanside | |
| Apr 2026 | Make A Splash, Oceanside | |
| Apr 2026 | Make A Splash, Oceanside | |
| Apr 2026 | Make A Splash, Oceanside | |
| Apr 2026 | Make A Splash, Oceanside | |
| Apr 2026 | Make A Splash, Fitting | |
| TV Series | ||
| Apr 2026 | Shortland Street 2026, F/e Emmet Patient | South Pacific Pictures |
| Other | ||
| Mar 2000 | Small Kid in ad, Small Kid | |